Kas yra koučingas?

Kas yra koučingas

7/21/20221 min read

ICF- viena didžiausių tarptautinių koučingo federacijų koučingą apibūdina kaip kūrybingą procesą, provokuojantį mąstymą ir skatinantį klientus visiškai išnaudoti savo asmeninį bei profesinį potencialą.

Man koučingas tai, koučingo specialisto ir kliento partnerystė, kurioje gimsta sprendimai bei atsakymai. Tai aplinkos sukūrimas. Tokios aplinkos kurioje galima augti, drąsiai dalintis, eksperimentuoti. Tai pagalba klientui eiti ta kryptimi ir tokiu greičiu, kuriuo norisi. Kai kurie žmonės koučingo proceso metu tikisi gauti konkrečius patarimus, ar labai konkrečius atsakymus, koučingas ne apie tai. Koučingo metu jūs galėsite sąmoningai, kūrybiškai mąstyti ir kartu su koučingo specialistu ieškoti sprendimų ar pamatyti erdvę, kuri lyg šiol jums buvo nematoma.

Kaip žinoti ar man tinka koučingas?

Koučingas gali padėti sprendžiant įvairius klausimus nuo savęs suvokimo, savivertės iki santykio su kitais žmonėmis, lyderystės, pokyčių, karjeros krypties keitimo, tuomet, kai norisi susidėlioti tikslus, planus, strategijas ar visus taškus ant i.

Kokio rezultato galiu tikėtis?

Rezultatas priklauso nuo jūsų, tačiau galite tikėtis turėti daugiau aiškumo ir ramybės viduje, pasitikėjimo savimi, atsakymų į klausimus, kurių seniai ieškojote, susidėlioti chaosą galvoje, išsikelti tikslus, susidėlioti veiksmų planą, taip pat galite tikėtis balanso, pavyzdžiui tarp darbo ir gyvenimo, pagerinti ryšį ar santykį su kitais žmonėmis, didesnės motyvacijos ir produktyvumo.

Kiek koučingo sesijų reikia?

Tai labai individualu ir priklauso nuo kliento klausimo sudėtingumo, kartais gali užtekti 2-3, o kartais 5-7 ar daugiau.